„Bądź przedsiębiorczy – myśl o tym co nie do pomyślenia” (szkolenie z programu Młodzież w działaniu)

Kreatywna przedsiębiorczość jest ścieżką do pobudzania w młodych ludziach ducha inicjatywy, zdolności kreatywnego myślenia, jak również zdolności do podejmowania ryzyka w celu osiągnięcia celów ekonomicznych, społecznych, politycznych czy dotyczących ochrony środowiska. Promowanie kreatywności i kultury wśród młodych ludzi jest ważnym kluczem do wspierania ich rozwoju, jak i również aktywnej integracji.

Przykładem aktywności w tym zakresie było szkolenie „BĄDŹ PRZEDSIĘBIORCZY – MYŚL O TYM CO NIE DO POMYŚLENIA”, które zrealizowała na początku listopada 2013 r. organizacja „Jump In” ze wsparciem m.in. samorządu Nociglia i Pugliam Promozione – Regionalnej Agencji Turystycznej regionu Puglia, Odział Morza Śródziemnego, Turystyki i Kultury. Podczas szkolenia 24 osób z Polski, Turcji, Grecji, Rumunii, Estonii i Portugalii spotkało się w miejscowości Nociglia, aby przedyskutować 3 tematy: lokalna tradycja i kultura, turystyka oraz umiejętność kreatywnego myślenia. Są to tematy, które mogą stanowić ważne czynniki dla rozwoju przedsiębiorczości.
Kreatywność przyczynia się do dobrobytu społecznego i indywidualnego, a także rozwoju gospodarczego. Wspieranie twórczej energii młodych ludzi i ich zdolności do innowacji, może pomóc rozwinąć ich potencjał i przyczynić do znalezienia pracy. Zaangażowanie się w rozwój osobisty przyczynia się też do wzmocnienia poczucia przynależności do społeczeństwa, może zwiększyć ich świadomość na temat dzielenia się dziedzictwem kulturowym, przyczynić się do promowania aktywnego obywatelstwa, otwartego na świat.

Puglia zapewnia warunki dla seminariów, spotkań i dyskusji – teren ten korzysta z harmonii między słońcem a morzem. Jest to piękny region o przyjaznym klimacie i minimalnej wilgotności. Opady są rzadkie i występują tylko w miesiącach zimowych. Puglia szczyci się ponad 300 dniami słonecznymi w roku. Ta spokojna kraina tworzy gościną oazę z wieloma atrakcjami. Łączy elementy kultury i tradycji wschodniej z zachodnią, na co dowodem jest nadal obecna architektura grecka i arabska. Wiele miast i wsi zachowuje swoje stare, lokalne dialekty, mające wiele wspólnego z językiem greckim.

Zapraszamy do galerii, by zobaczyć zdjęcia oraz poczuć klimat wyjątkowego miejsca i wyjątkowego szkolenia.

„Bądź przedsiębiorczy – myśl o tym co nie do pomyślenia” (szkolenie z programu Młodzież w działaniu)
Przewiń do góry