#PomnikDmowskiego RomanDmowski.edu.pl

Serwis RomanDmowski.edu.pl wspiera Inicjatywę Obowiązek Polski, która jest związana z Budową Pomnika Romana Dmowskiego w Białymstoku.

Roman Dmowski był postacią wybitną i przykładem prawego polityka. Jego ciężka praca na rzecz Polski do dziś stanowić może przykład ofiarności obywatelskiej. Tworząc podwaliny nowoczesnego narodu, był prekursorem Idei niezależnego, kreatywnego myślenia w kategoriach polskiej racji stanu. Należał do najwybitniejszych polskich pisarzy politycznych. Jako wychowawca narodu pokazał konsekwentną drogę do odzyskania niepodległości Polski, poprzez pracę organiczną, szacunek dla każdego stanu, aż po skuteczne wykorzystanie czynników militarnych i dyplomatycznych.

Stworzył samodzielną metodę myślenia w oparciu o interes narodowy, tworząc nowoczesny patriotyzm, opierający się na zasadach chrześcijańskich. Podkreślenie konieczności codziennej pracy społecznej na rzecz swojego narodu i państwa, przykładanie wagi do konstruktywnego wykształcenia, jak i wysokich zasad moralno-etycznych to jedne z wielu wskazówek jakie pozostawił Pan Roman.

Fundacja Forum Rozwoju Nowoczesnych Technologii stara się wspierać inicjatywę poprzez promocję strony, wpłat w formie cegiełek, a także promocji hastagu #PomnikDmowskiego.

Zachęcamy.

#PomnikDmowskiego RomanDmowski.edu.pl
Przewiń do góry