Trening nowoczesnych technologii – Poznań 3 i 4 października

Pierwszy moduł „Treningu nowoczesnych technologii” już za nami. Przez 2 dni (3-4 października) spotykaliśmy się z seniorami chętnymi poznawania tajników mobilnych technologii, którzy zapoznawali się z tabletami i smartfonami, mieli okazję w praktyce testować ich wykorzystanie oraz odkrywać możliwości mobilnego dostępu do Internetu.

„Mąż po pierwszym dniu szkolenia opowiadał o nim z taką pasją w domu, że postanowiłam przyjść na drugi dzień razem z nim i sama się przekonać” – opowiadała jedna z zachwyconych uczestniczek. Jak się okazało, nowoczesne technologie zaznaczają coraz bardziej swoją obecność również w codzienności osób po 60-ym roku życia, a te wcale nie wzbraniają się przed korzystaniem z nich. Wręcz przeciwnie, nasi seniorzy okazali się być pilnymi i ciekawymi nowej wiedzy słuchaczami, a przede wszystkim chętnymi praktykami. Z zapałem odkrywali swobodę i łatwość posługiwania się tabletami i smartfonami, podkreślając jak niezbędne w życiu są dla nich te umiejętności- „Nam to się przydaje”, „Obsługiwanie tabletu czy smartfona jest prostsze i łatwiejsze niż komputera, a jeżeli jest chęć to czemu się nie nauczyć”, „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze szkolenia, przy okazji wymiany komórki na nową,teraz wybierzemy smartfona” z entuzjazmem zapewniali nas uczestnicy treningu. Entuzjazm uczestników udzielił się trenerom.

Najlepsze podsumowanie? Pytanie czy następne zajęcia mogą być już w poniedziałek, a nie w czwartek! Pytania i zainteresowanie seniorów stanowiły prawdziwe wyzwanie dla trenerów, którzy mają zadanie odpowiedzieć na wiele frapujących pytań w trakcie następnych zajęć. Uczestników szkoleń interesują zagadnienia związane choćby z bezpieczeństwem w Sieci, robieniem i przesyłaniem zdjęć, zakupem biletów kolejowych przez Internet czy możliwościami połączenia się z Internetem.

Następny blok szkoleniowy odbędzie się w dniach 10 i 11 października  – kolejne dwa dni spędzimy na fascynującym eksplorowaniu możliwości Internetu, poznawaniu aplikacji na urządzenia mobilne i uwiecznianiu radosnych chwil za pomocą zdjęć i
filmów.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć prezentujących klimat naszego pierwszego bloku zajęć (zdjęcia autorstwa Jolanty Figiel) dostępnej pod adresem https://frnt.pl/asos/aktualno%C5%9Bci-asos/97-trenujemy-nowoczesne-technologie-w-poznaniu.

Trening nowoczesnych technologii – Poznań 3 i 4 października
Przewiń do góry