Warsztaty „Niska Emisja 2014” – zapraszamy do udziału

W imieniu Stowarzyszenia Szkoła Liderów promującej aktywność społeczną w każdej dziedzinie, także w zakresie ochrony środowiska zapraszamy Was do udziału w warsztatach w ramach projektu „Niska Emisja 2014” oraz podjęcia wspólnych działań, dzięki którym nam, naszym dzieciom, naszym sąsiadom będzie żyło się zdrowiej.

Stowarzyszenie Szkoła Liderów przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, rozpoczyna nowy projekt związany z działaniami na rzecz ograniczenia niskiej emisji. Niska emisja powstaje w trakcie spalania w piecach złej jakości węgla lub śmieci i wpływa bardzo negatywnie na zdrowie. To poważny problem stanowiący wyzwanie dla społeczności lokalnych i samorządów nimi zarządzających.

Jak istotna to kwestia, można zaobserwować po tym, co się dzieje aktualnie w Krakowie albo Zakopanem, gdzie poziom smogu, przekracza kilkakrotnie dozwoloną normę.  Niestety prędzej czy później ten problem dotknie także i pozostałe polskie gminy.

Realizatorzy projektu NISKA EMISJA 2014 zapraszają do udziału w 3-dniowych warsztatach, które odbędą się w dniach 29 – 31 maja 2014 w Poznaniu.

W czasie spotkania uczestnicy warsztatów dowiedzą się co to jest niska emisja, dlaczego należy jej przeciwdziałać,  jaka jest rola lokalnych samorządów w tworzeniu programów likwidacji niskiej emisji oraz jak pozyskać fundusze na ten cel z nowej perspektywy finansowej UE 2014 – 2020.

Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie: http://www.szkola-liderow.pl/se2.php

Termin zgłoszeń upływa 25 maja 2014 roku.

Osoby zainteresowane szkoleniem powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/forms/d/1TuxTkj6Nn04IJmiYF3RQ-Eu31nR9AddWMxYZjwKHrYM/viewform

Szczegółowych informacji o programie udziela koordynatorka:

Iwona Ciećwierz
e-mail: iwona.ciecwierz@szkola-liderow.pl
tel.: (+48) 22 556 82 61

Warsztaty „Niska Emisja 2014” – zapraszamy do udziału
Przewiń do góry