Na podsumowanie szkoleń – konferencja!

18 grudnia 2013 r. odbyła się w Poznaniu konferencja podsumowująca realizację szkoleń, które odbywały się w ramach „Treningu nowoczesnych technologii”. Spotkaliśmy się tam w gronie osób  zaangażowanych w realizację projektu i biorących w nim udział. Dziękujemy wszystkim za przybycie, głosy w trakcie dyskusji i oczywiście udział w samych zajęciach!

Konferencja podsumowywała szkolenia, które odbyły się jesienią w 9 wielkopolskich miastach i które były adresowane do mieszkańców Wielkopolski w wieku powyżej 60 roku życia. Konferencję otworzyło wystąpienie dyrektor ROPSu Aleksandry Kowalskiej. Po niej swoje spojrzenie na realizację projektu zaprezentowały Monika Lisiecka (przedstawicielka zarządu Forum Rozwoju Nowoczesnych Technologii) oraz Joanna Kuchta (kierownik projektu). Ważnym punktem programu konferencji było wystąpienie Danuty i Zbigniewa Koczorskich – Kluczników w trakcie jesiennych poznańskich Senioralnych na temat potrzeb edukacyjnych starszego pokolenia. Po przerwie kawowej głos zabrał dr Marek Urbaniak – jeden z trenerów biorących udział w projekcie, który przedstawił znaczenie mobilnych rozwiązań i szybki przegląd praktycznych aplikacji ułatwiających życie. Gościem specjalnym konferencji była Joanna Dokurno (Prezes Stowarzyszenia Wolontariat Wielkopolski) opowiadająca o projekcie wykorzystującym… konsole do gier jako pomoc w ćwiczeniach fizycznych i integracji międzypokoleniowej.

Konferencji towarzyszyła dyskusja, stanowiąca cenny głos bo pochodzący od samego starszego pokolenia dotyczący oczekiwań względem nowoczesnych technologii. 

Zapraszamy do spojrzenia do naszej konferencyjnej galerii!

{phocagallery view=category|categoryid=8}

Na podsumowanie szkoleń – konferencja!
Przewiń do góry