Nowoczesne technologie i Senioralni

Październik miesiącem rozpoczęcia nauki nie tylko dla studentów – również dla seniorów! Odbywający się przez cały miesiąc Festiwal „Senioralni Poznań” oferuje warsztaty, szkolenia i drzwi otwarte w instytucjach kierujących swoją ofertę do seniorów.

Już w czwartek 03.10. Forum Rozwoju Nowoczesnych Technologii wraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej startuje z cyklem szkoleń „Trening nowoczesnych technologii – mobilne rozwiązania dla seniorów”, które są częścią projektu realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.  Podczas 6 spotkań w 2-dniowych blokach tematycznych osoby powyżej 60-ego roku życia zapoznają się z mobilnymi technologiami, korzystając z udostępnionych tabletów i smartfonów będą mieli okazję do praktycznych ćwiczeń, poznają aplikacje na urządzenia mobilne związane z hobby, zdrowiem, zakupami i nie tylko, nauczą się komunikować za pomocą Internetu, swobodnie się w nim poruszać oraz zwracać uwagę na bezpieczeństwo i ochronę swoich danych w Sieci.
Nasze poznańskie szkolenia odbędą się w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej przy ul. Nowowiejskiego 11 w godzinach od 10:00 do 14:00. Zapraszamy do udziału w szkoleniach, które do końca listopada odbędą się również w Pile,Chodzieży, Gnieźnie, Gostyniu, Lesznie, Kole, Koninie, Opalenicy i Kaliszu.

Nowoczesne technologie i Senioralni
Przewiń do góry