Aplikacje nie tylko dla organizacji

Dla kogo zostały przygotowane moduły pudełkowe? Czy tylko samorządy, organizacje pozarządowe czy przedsiębiorcy skorzystają z nich? Czy np. student, który przeczytał o nich i zainteresował się modułem ankiet może go pobrać ze strony www.wces.pl tak po prostu, bez żadnych opłat i zastosować choćby przy przeprowadzaniu badań na potrzeby pracy magisterskiej? Jak najbardziej!

Moduły pudełkowe są przeznaczone do wykorzystania ich nie tylko przez samorządy, organizacje pozarządowe lub przedsiębiorców, ale też przez pojedyncze osoby. Do czego mogą się przydać? Przedstawiamy kilka pomysłów na zastosowanie aplikacji ankiety, help desk, kalendarza, zarządzania projektem oraz aplikacji mobilnej.

Studentom, uczniom, osobom kształcącym się z pewnością może przydać się moduł ankiety, który nie tylko pozwala na przeprowadzenie badań ankietowych praktycznie w dowolnym kształcie (pytania zamknięte czy otwarte? Można wybrać jedną odpowiedź czy wolimy opcję wielokrotnego wyboru? Ankieta jest ogólnodostępna czy mogą w niej brać udział tylko zaproszone osoby?), ale też pomogą w tworzeniu ostatecznego wydania raportu lub pracy zaliczeniowej – moduł ankiet pozwala na wygenerowanie wykresów w oparciu o zebrane dane, które można wstawić do dokumentu z raportem. Jeśli ktoś chce sprawdzić czy jego pomysł na biznes ma szansę chwycić i podbić rynek – warto także przeprowadzić badania ankietowe wśród potencjalnej grupy docelowej.

Moduł help desk przyda się jako formularz kontaktowy osobom, które prowadzą strony internetowe, blogi itp. zamiast logowania się na pocztę, szukania adresu, pisania i wysyłania maila – szybki kontakt przez formularz. To wygląda dobrze!

Kalendarz to przydatne narzędzie w życiu domowym – pozwala mieć w jednym miejscu plany lekcji dzieci, informacje o zaplanowanych wyjazdach, wizytach u lekarza, spotkaniach, urodzinach, imieninach… To ułatwia zarządzanie czasem.

Aplikacja mobilna stanowiłaby uzupełnienie modułu kalendarza – dzięki niej łatwo można zaktualizować kalendarz, sprawdzić datę, dodać coś nowego przy wykorzystaniu smartfona lub tabletu z systemem operacyjnym Android. Komputer nie jest do tego celu potrzebny.

Zarządzanie projektami to kolejne narzędzie, które mogą szczególnie docenić uczniowie czy studenci pracując grupowo nad jakimś zadaniem. Ten moduł pozwala na gromadzenie potrzebnych plików, wspólną pracę nad jednym dokumentem w tym samym czasie, bieżącą aktualizację wspólnych dokumentów czy informowanie kto naniósł jakie zmiany i kiedy. Zaletą jest też to, że widać jakie zadanie zostało komu przydzielone i czy już się z niego zdążył wywiązać.

Przedstawione propozycje wykorzystania modułów pudełkowych to tylko kilka pomysłów spośród wielu. Warto pobrać moduły i sprawdzić do czego się nam przydadzą.

Aplikacje nie tylko dla organizacji
Przewiń do góry